Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın seçim çalışmalarını sürdürüyor.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın seçim çalışmalarına devam ediyor.

Bu çerçevede Başkan Adayı Akın, BAĞ-KUR Caddesi ve Yeşildere sokağında ki esnafı ziyaret ederek taleplerini dinleyip destek istedi.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın yaptığı esnaf ziyaretinde; “Toplumumuzun tamamı üzerindeki sıkıntısını gidermek için yatırımlarımız olacak. Birincisi inşallah halk ekmek fabrikasını kuracağız. Sizlere ucuz bir şekilde bu temel gıdayı arz edeceğiz. Hangi aday liyakatliyse, hangi adayın projeleri varsa onu desteklersek bu sıkıntılardan kurtuluruz. Ben hepinizden yetki istiyorum, bana bu yetkiyi verirseniz tüm bu hizmetleri inşallah getiririm” dedi.

 

 

“EMEKLİ VATANDAŞLARIMIZA YÖNELİK PROJELERİMİZ VAR”

Elazığ’da ikamet eden 40 bin emekliye yönelik çeşitli projelerinin olduğunu ifade eden Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın; “Emekli kartınızı çıkartacağız. Malumunuz Elazığ’da 40 bin emekli var. Biliyorsunuz ki emekli hemşehrilerimiz büyük bir kitle. Biz belediye olarak gidip tek tek  firmalarla anlaşacağız. Giyim mağazalarından, alışveriş marketlerinden, turizm firmalarından yüzde 50 indirimli ürün alabileceksiniz. Umuyorum ki inşallah böylelikle bir nebze üzerinizden geçim sıkıntısı kalkmış olacak. Muhterem kardeşlerim; takım tutar gibi parti tutarsak, benim partim birinci olsun isterse kapımda bir kürek asfalt olmasın, her yer delik deşik olsun, sularım kesilsin dersek bu problemler çözülmez. Ne zaman çözülür? Ahlaklı, liyakatli, bilgili ve projesi olan bir kardeşimizi işin başına getirsek bu işler çözülür. Bakın bu memlekete en hayırlı hizmetleri yapan Necmettin Erbakan, Turgut Özal ve Süleyman Demirel mühendisti. Bende mühendis olarak huzurlarınıza geldim, şu Elazığ’ı bölge lideri yapalım ki inşallah sizin üzerinizdeki şu sıkıntılar alalım” diye sözlerine devam etti.

 

 

Temel hizmetlerini yapamayan bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıya olduklarını aktaran Akın; “Gençlerimize iş alanı açacağız. Nasıl açacağız? Doğukent Hilalkent tramvay hattı, halk ekmek fabrikası, kaynak suyu fabrikası, kentsel dönüşüm, sanat etkinlik platosu bunların hepsi yatırım ve iş demek, ticaretin artması demek. Asfalttır, kaldırımdır bunları vaat diye söylemekten utanırım, çünkü bunlar temel vazife. Bir kürek asfalt dökemeyen bir belediyecilik anlayışıyla karşı karşıyayız. Şu kesintisi mi dersiniz, kentsel dönüşüm mü dersiniz sorunlar çok” diye konuştu