SP Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın Muammer Çorbacıoğlu Caddesi, Zırhlıoğlu Pasajı ve Büyük Çarşı esnafını ziyaret etti.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın Muammer Çorbacıoğlu Caddesi, Zırhlıoğlu Pasajı ve Büyük Çarşında esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi. Akın çarşıları ücretsiz olarak restore edip eski cazibesine kavuşturup eski potansiyelini tekrardan ortaya çıkararak esnafın ticari faaliyetlerine katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Saadet Partisi Elazığ Belediye Başkan Adayı Abdullah Akın” “Bizim şöyle bir projemiz var. Büyük çarşının içini ve dışını restore edeceğiz. Tekrardan alışveriş merkezi görüntüsüne kavuşturacağız. Bunu belediye marifetiyle ücretsiz yapacağız. Siz o zaman buranın potansiyelini görün, avm gibi olacak. Doğukent – Hilalkent tramvay hattını kapıdan geçireceğiz. Doğu’dan binen tek vasıtasıyla senin burada inebilecek. Hilalkent’ten binen yine tek vasıtasıyla yine burada inebilecek. Buranın müşteri potansiyeli bambaşka olup, değişecek. Ama bunun içinde yetki lazım” dedi.

 

 

Her kesime yönelik projelerinin olduğunu aktaran Abdulah Akın: “Emeklilerimize yönelik projelerimiz var. Emeklilerimizin yüzde 50 indirimli alışveriş yapacağı Emekli Kart’ı çıkartacağız. Bizler emeklilerimizi de düşündük.30 bin kayıtlı işsizimiz var, yeni iş alanları açacağız. Geçim sıkıntısı kalksın diye Halk ekmek fabrikasını kuracağız. Et ve Balık Kurumunu kuracağız. Eti, sütü, tereyağını ve peynirini inşallah sizlere uygun fiyata arz edeceğiz. Emekli kartımızı çıkartacağız. Anlaşmalı yerlerde yüzde 50 indirimli alışveriş yapabileceksiniz. Doğukent’ten binen istediği gibi Hilalkent’e gidebilecek. Hilalkent’ten binen şehir hastanesine kadar gidebilecek. Ayrıca Gazi Caddesi’nden geçecek. Sizin iş potansiyeliniz ve müşterileriniz hat safhaya çıkacak. Tek vasıtasıyla çok rahat gelip gidebileceksiniz.” diye konuştu.

 

 

Seçilmesi halinde verilen desteğe sahip çıkmak için çalışacağını aktaran Akın: “Kardeşlerim oylar bir emanettir. Siz birilerine emanet verdiniz. Onlar kıymetini bilmiş olabilir, bilmemiş olabilir. Ama ben sizlerden oyu emanet istemeye geldim. Sizler bana bu emaneti verirseniz ben bunun kadrini ve kıymetini bilirim. Ve sadece size hizmet ederim. Sizin çocuklarınıza , torunlarınıza ve yiğenlerinize hizmet ederim. Hepinize teşekkürlerimi arz ediyor saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı.