DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Çanakcı Ve İl Başkanı Av. Mehmet Kangal 28 Mayıs seçimleri öncesi yaptıkları açıklamada seçim çalışmalarına devam ettiklerini ve 28 Mayıs’tan başarı ile çıkacaklarına inandıklarını söylediler.

Demokrasi ve Atılım Partisi Genel Başkan Yardımcısı İbrahim Halil Çanakcı Elazığ’da Deva Partisi İl Başkanı Av. Mehmet Kangal ile birlikte ikinci Tur Cumhurbaşkanlığı Seçimleri ile ilgili açıklama yaptı.

ÇANAKCI: “HEDEFİMİZ KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN KAZANMASI”

Çanakcı  Partisinin İl Başkanlığında seçimlere dair yaptığı açıklamada; Cumhur İttifakının Mecliste salt çoğunluğu elde ettiğini anımsattı; hedeflerinin 28 Mayıs’ta Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi olduğunu kaydetti. Çanakcı, “Cumhur İttifakı millet meclisinde sal çoğunluğun üzerinde bir sayı elde etti dolayısıyla bizim bundan sonraki en önemli hedefimiz önümüzdeki Pazar günü yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı’nın ortak adayı olan Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı seçilmesidir. Aradaki fark kapatılmayacak bir fark değildir 2 buçuk milyonluk farkın yarısı bir taraftan diğer tarafa kaydığı anda sonuç tamamen bambaşka bir yönde gelişebilir” dedi.

ÇANAKCI: “CUMHURİYET HALK PARTİSİ ELAZIĞ’DA OY ORANINI İKİYE KATLADI”

Deva Partisi Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Halil Çanakcı, CHP’nin Elazığ’da oy oranında ciddi bir yükselme olduğuna dikkat çekti. Çanakcı, “Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye genelinde seçimlerde 2 buçuk oy artırdı ama Elazığ’da oy oranını ikiye katladı 10 puandan fazla bir artış gerçekleşti. Tabi burada çok kıymetli il başkanımız Mehmet Kangal Bey, çok değerli adayımız Ahmet Yıldız bey ve çok fedakar, cefakar il teşkilatımızın, ilçe teşkilatlarımızın tüm teşkilat mensuplarımızın yoğun bir çabası da gayreti de oldu” dedi.

 

 

KANGAL: “DEVA PARTİSİ’NİN TÜM KADROLARIYLA HİÇ DURMADAN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDİYORUZ”

İlk Turda güçlü bir şekilde seçimleri kazanmayı beklediklerini aktaran Deva partisi İl başkanı Av. Mehmet Kangal; “umutluyuz çalışmalarımıza ikinci tur için devam ediyoruz” ifadelerini kullandı. Kangal, “Beklediğimiz bir sonuç olmadı işin doğrusu ilk turda belki de güçlü bir şekilde biteceği kanaatindeydik ancak milletimizin takdiriyle ikinci tur oylamaya kaldı. Bir gün bile ara vermeden tüm teşkilatlarımızla DEVA Partisi’nin tüm kadrolarıyla hiç durmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz umutluyuz, ümitliyiz. Milletimizin de umudun kırılmadan bu değişimin mümkün olduğunu söylüyoruz. Belki de 2 hafta geciken bahar önümüzdeki pazartesi inşallah ülkemize gelecek biz buna inanıyoruz” şeklinde konuştu.