Dolar 32,8646
Euro 35,6712
Altın 2.550,52
BİST 11.089,18
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Elazığ 33°C
Açık
Elazığ
33°C
Açık
Per 34°C
Cum 32°C
Cts 32°C
Paz 32°C

İRFAN SÖNMEZ’İN SKM AÇILIŞI MİTİNG HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ

İRFAN SÖNMEZ’İN SKM AÇILIŞI MİTİNG HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ
16 Nisan 2023 11:01
208

İRFAN SÖNMEZ’İN SKM AÇILIŞI MİTİNG HAVASINDA GERÇEKLEŞTİ
İYİ Parti seçim Koordinasyon merkezi yoğun bir katılımla gerçekleşti.
Miting havasında gerçekleşen açılışa vatandaşların yoğun ilgisi ve İYİ Parti 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Dr. İrfan Sönmez’in konuşması damga vurdu.
İYİ Parti’nin bu gün açılışı gerçekleşen seçim koordinasyon merkezinin açılışı, İl Teşkilatı, partililer ve vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşti. İYİ Parti 1. sıra milletvekili adayı Av. Dr. İrfan Sönmez’in konuşmasının damga vurduğu açılış kalabalık bir mitinge dönüştü.
SÖNMEZ’DEN TARİHİ KONUŞMA
Vatandaşların tezahürat ve coşkusuyla gerçekleşen açılışta konuşan Sönmez: ”Kutlu bir yola çıktık. İYİ Parti Türkiye’de adaletsizliğin, haksızlığın, hukuksuzluğun kol gezdiği bir dönemde, İYİ Parti, hakkı, adaleti, iyiyi, güzeli hâkim kılmak için yola çıkmış bir hareketin adıdır. Bu gün Türkiye’de yaşanan sıkıntıları hepimiz biliyoruz. İnsanlarımız manavın, kasabın önünden geçemiyor. Anneler, babalar  çocuklarına süt alamıyor. Etin kilosu 340, soğanın kilosu 30 lira domates, biber 30 lira, peynir 250 lira olmuş. Bize eleştirmeyin diyorlar. Eğer bu iyiyse susalım. Bu pahalılık iyiyse, bu enflasyon iyiyse, bu yalan düzeni iyiyse susalım.  Her gün televizyon ekranlarında milletin gözüne baka baka söylenen yalanlar iyiyse susalım. Ekonomistler bu hükümet devam ederse önümüzdeki yıl etin kilosu bin lira olacak diyorlar. Eğer   etin kilosunun bin  lira olmasını istiyorsanız bu hükümetle devam edelim. Eğer ihalelerde yolsuzlukların yapılmasını istiyorsanız bu hükümetle devam edelim.
BU ÜLKEDE 200 DEFA KİŞİYE GÖRE KAMU İHALE YASASI DEĞİŞTİRİLDİ
Bu ülkede 200 defa her 4 günde bir kamu ihale yasası değiştirildi başka ülkelerde yoksulluğa yer vermemek maksadıyla yasalar ona göre tanzim edilir bizdeyse daha iyi çalabilmek için daha iyi yolsuzluk yapabilmek için daha kolay yandaşı doyurabilmek için yasalar ona göre tanzim edildi dünyanın hiçbir ülkesinde 21 senede 200 defa kamu ihale kanunu değiştirilmez Biz bunlara susalım mı?
”İYİ PARTİ OLDUĞU SÜRECE BU ÜLKENİN BİRLİĞİNE BERABERLİĞİNE KİMSE KASTEDEMEZ”
Biz kavgacı bir parti değiliz ayrıştırıcı bir parti değiliz Vatandaşlarımızın hepsini sevgiyle kucaklayacağız Alevi de bizim Sünni de bizim Türk de bizim, Kürt de bizim, Zaza da bizim. Bu vatan coğrafyasında yaşayan her vatandaş bizimdir.. İnsanlarımızdan beklediğimiz, sadece bu bayrağı şehit kanıyla sulanmış, rengini şehidin kanından almış, bu bayrağı sadakattir. Bu devlete sadakattir, bu millete bağlılıktır. Diyorlar ki; Altılı masanın altında başkaları var. Altılı masanın altında biz olduğumuz müddetçe, bu ülkenin birliğine, beraberliğine kastedecek kimse olamaz.
”SORUYORUM! İMRALI YOLUNU AÇARAK İMRALI’YI HDP’LİLERİN TAVAF YERİ HALİNE GETİREN İYİ PARTİ MİYDİ? ADALET VE KALKINMA PARTİSİ MİYDİ? ”
Sormak istiyorum: İstanbul seçimlerinde Abdullah Öcalan’ın mektubunu Anadolu Ajansı’nda Meral Akşener mi okuttu?
Soruyorum! 64 tane askerimizin katili olan Osman Öcalan’ı TRT Kürdi’ye  Sayın Meral Akşener mi çıkardı?
Soruyorum! ‘Apo başkan PKK şampiyon’ diyen Hilal Kaplan’ı TRT yönetim kuruluna Meral Akşener mi getirdi?
Soruyorum! Abdullah Öcalan’a sayın demeyi suç olmaktan çıkartıp diyen Meral Akşener miydi Adalet ve Kalkınma Partisi miydi?
Soruyorum! Çözüm sürecinde askerimizin, polisimizin kolunu bağlayan, hendek terörüne kucak açanlar Adalet ve Kalkınma Partisi miydi iyi parti miydi’
İmralı yolunu açarak İmralı’yı HDP’lilerin tavaf yeri haline getiren İYİ parti miydi? Adalet ve Kalkınma Partisi miydi? daha çok şey söylenebilir, bizim alnımız leke tutmaz.
”BİZİM ALNIMIZ, BU ÜLKENİN BAYRAĞINA SADAKAT DUYMAYANLARLA ASLA BİR ARAYA GELMEZ.”
Bizim alnımız, hele hele bu ülkeyi bölme kastıyla hareket edenlerle, bu ülkenin bayrağına sadakat duymayanlarla asla bir araya gelmez. Bakın, yarın meclis, bugün şikayet ettiğiniz insanlarla dolacak. Biz bu ülkenin sigortasıyız. Ben terör meselesinde 4 tane kitap yazdım. AK Partililerin hepsine de ders verdim. Şimdi  5 tane milletvekili adayları var. Yiğitseler, televizyon ekranlarına çıkalım, tartışalım.
BİZ AK PARTİ’DE YAPILDIĞI GİBİ ŞIH – MÜRİT İLİŞKİSİ İLE SEÇİLEN OLMAYACAĞIZ
Elazığ insanına doğruyu, iyiyi güzeli anlatmak esas duadır. Ben baş eğmem. Aklıma mantığıma yatmayan hiçbir şeye baş eğmem. Diğer arkadaşlarımız da eğmez. Biz Adalet ve Kalkınma Partisi’nde yapıldığı gibi şıh-mürit ilişkisi ile seçilen olmayacağız. Milletimizin hakkını hukukunu savunacağız. Baş eğen değil, baş eğdiren olacağız. Ayrımcılık yapmayacağız. Seçildiğimiz takdirde artık İYİ Partili yok. Elâzığ’ın tamamını İYİ Partili gibi görüp, hepsine koşacağız. Biz bu güne kadar yaptıkları gibi hizmette de ayrım yapmayacağız. Oy veren, vermeyen herkese hizmet vereceğiz. Biz barışçı, bütünlükçü ve birleştirici bir siyaset yapacağız. Vatandaş yoruldu. Kavgadan, ayrımdan, kutuplaşmadan yoruldu. Aynı bayrağın altında yaşayan insanların kavga ettirilmesinden yoruldu. Biz ayrılmayacağız, ayrıştırmayacağız. Kucaklayacağız. Adaletsizliğe, liyakatsizliğe son vereceğiz. Adamı olanın hak etmediği yere geldiği , hak edenin kenara itildiği bu düzenden kurtulacağız. Şimdi mülakatı kaldıracağız diyorlar. 21 yıldır hakkını yediğiniz insanlar ne olacak.
DURMAYACAĞIZ, ANLATACAĞIZ…YA DİKTATÖRLÜK, YA HÜRRİYET…
Bu seçim Müslümanlarla, Müslüman olmayanların seçimi değildir. Bir partiye oy verdiniz diye daha iyi Müslüman olmazsınız. Başka bir partiye oy verdiniz diye dininizden olmazsınız. Yıllarca dinimizi bu şekilde siyasi araç olarak kullandılar. Söylenecek çok şey var. önümüzde bir sürat koşusu var. Durmayacağız anlatacağız. Ya diktatörlük, ya hürriyet. Ya adalet, ya  adaletsizlik. Bunu seçecekler insanlarımız.  Biz Türkler biat nedir bilmeyen Müslümanlarız. Ama bunlar bize biatı da , rüşveti de, yolsuzluğu da gösterdiler. Biz bunları sonlandıracağız. Yanlışlıkları bitireceğiz. Hakkı, hukuku, adaleti tesis edeceğiz. Şehrimizin, insanlarımızı hakettiği yere gelmesini sağlayacağız.
YÜKSEL ERCAN:” 14 MAYIS’TA HALKIMIZ BOZULAN ADALET SİSTEMİ VE TÜM YANLIŞLIKLARA DUR DİYECEK”
İYİ partinin kurulduktan sonra çok kısa süre içerisinde büyüdüğünü söyleyen İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Yüksel Ercan, 14 Mayıs’ta İYİ Parti sandığa giderek tüm yanlışlara cevabını vereceğini ifade etti. Ercan, “İYİ Parti yanlışlara ve keyfi yönetimlere bir tepki olarak halkın vicdanında doğmuş ve siyasi parti hürriyetini kazanarak yine halkımızın gönlünde yer etmeye başlamış bir siyasi harekettir. İYİ Parti kurulduktan sonra çok kısa bir süre içerisinde büyüdü ve yüzde 20’lere varan bir oy oranına ulaştı. 14 Mayıs’ta sadece yeni bir yönetim seçmeyecek, Türkiye 14 Mayıs’ta yozlaştırılan kurumlar, bozulan adalet sistemi ve tüm yanlışlıklara dur diyecektir” dedi.
ABDULKERİM EFLATUN: ”DÜN DE BURADAYDIK, BUGÜN DE BURADAYIZ”
İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Abdulkerim Eflatun, Türkiye’nin önemli bir seçim sürecine girdiğini belirterek millet ittifakının 14 mayısta iktidar olacağını söyledi. Eflatun, “Büyük bir mücadele vererek çıktığımız bu yolda sayın genel başkanımızın,  tüm engellere rağmen partimizi bugüne kadar getirmiş olması elbette sizlerin desteği ve gücüyle olmuştur. Dünde buradaydık bugünde buradayız yarında burada olacağız. Türkiye önemli bir seçim sürecine girmiştir. Bu süreçte ya tek adam rejimine devam edeceğiz ya da parlamenter sisteme geçişe evet diyeceğiz. Biz evet diyen tarafta olacağız kazanan tarafta olacağız. İYİ Parti Millet İttifakı ile birlikte hareket ediyor inşallah 14 Mayıs’ta Millet İttifak’ı iktidar olacak Sayın Kılıçdaroğlu da Cumhurbaşkanı olacak” dedi.
ŞENAY ALADAĞ DEMİREL:”BİZLER SEÇİLDİĞİMİZ TAKTİRDE HAKLI TALEPLERİNİZİ SÖKE SÖKE ALACAĞIZ”
İYİ Parti Elazığ Milletvekili Adayı Şenay Aladağ Demirel,  seçildikleri taktirde haklı talepleri sonuna kadar gerekli mercilere ileteceklerini söyledi. Demirel, “Ülkemiz ne yazık ki çok zorlu, ağır bir süreçten geçiyor. Doğal afetler, yaşanmış olan geçmişten buyana devam eden ekonomik zorlu koşullar ne yazık ki meclise göndereceğimiz milletvekilleri için ince eleyip sık dokumamız gerektiğini zorunlu hale getirmiştir. Bizler seçildiğimiz taktirde meclise gittiğimizde el kardıran, el indiren pasif bir milletvekili olmayacağız, sorunlarını dile getireceğiz gerekirse ilgili bakanlıkların önünde çadır kuracağız, haklı taleplerinizi sonuna kadar direteceğiz, isteyeceğiz. Haklı taleplerinizi söke söke alacağız seçilsek de seçilmesek de iyiler kervanında her daim yürüyeceğiz” dedi.

 

 

 

 

 

REKLAM ALANI
Gazeteci - Yazar
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.