İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, “Kafes-37” operasyonları kapsamında Elazığ’da elebaşılığını Ömer Faruk Bulut ve Konya’da elebaşılığını engin Yolcu’nun yaptığı 2 organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. İki ildeki operasyonlarda toplam 42 kişi gözaltına alındı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Elazığ ve Konya’da düzenlenen “Kafes-37” operasyonların ayrıntılarını paylaştı.

Yerlikaya, Elazığ ve Konya’da eşzamanlı düzenlenen “Kafes-37” operasyonlarında Elazığ’da elebaşılığını Ömer Faruk Bulut’un ve Konya’da elebaşılığını Engin Yolcu’nun yaptığı 2 suç örgütünün çökertildiğini duyurdu.

Bakan Yerlikaya; “Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan operasyonda şüphelilerin; Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Yağma ve Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Genel Güvenliğin Kasten Tehlikeye Sokulması, Kasten Yaralama ve Mala Zarar Verme, Tehdit ve Hakaret eylemlerini gerçekleştirdikleri, 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet ve Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti suçlarını işledikleri tespit edildi” dedi.

Elazığ’daki operasyonda örgüt elebaşı ile birlikte 35 şüpheli, Konya’daki operasyonda ise örgüt elebaşı ile birlikte 7 şüpheli olmak üzere toplam 42 örgüt üyesi şüphelinin yakalandığını ifade eden Yerlikaya, “Organize Suç Örgütlerinin Hiçbiri Yüce Türk Adaletinden Kaçamayacak. Şafak sökerken de gün batarken de operasyonlarımız aralıksız devam edecek.” dedi.

Operasyonlar sonucu 11 adet ruhsatsız tabanca, 8 adet pompalı tüfe, 3 adet av tüfeği, çok sayıda fişek ve muhtelif miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.