2006–2007 Futbol Sezonu öncesinde Elazığspor Tesisleri’nde gerçekleştirilen antrenman esnasında geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettiğimiz genç oyuncumuz Gökmen Yıldıran’ı vefatının 17. yıldönümünde rahmetle anıyoruz.
9 Ağustos 2006 Çarşamba günü öğleden sonra Elazığspor Tesisleri’nde yapılan idmanda saat 18.47 sularında aniden fenalaşan ve yapılan ilk müdahalenin ardından Fırat Üniversitesi Tıp Merkezi’ne kaldırılan ancak, tüm uğraşlara rağmen kurtarılamayarak 28 yaşında hayata gözlerini yuman futbolcumuz Gökmen Yıldıran, Elazığ’ı mateme boğmuş ve ertesi gün Elazığ Spor Camiası, Elazığsporlu Yönetici ve futbolcuların da katıldığı Elazığspor Tesisleri’nde düzenlenen tören ve İzzetpaşa Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verilmek üzere memleketi Bursa’nın Orhangazi İlçesi’ne gönderilmişti. Vefatının üzerinden tam 17 yıl geçti ama, Gökmen Yıldıran, Ailesi ve yakınları gibi, sevenleri ile Elazığspor Taraftarları tarafından da unutulmadı.
Hakimiyet Gazetesi olarak merhum futbolcumuz Gökmen Yıldıran’a vefatının 17. yıldönümünde tekrar  nisamedya  Aktüelhaber23  haber sitesi olarak Allah’tan rahmet, sevenlerine ve Elazığspor camiasına başsağlığı diliyoruz.